بهپوشی چیست؟

زیبایی موضوعی است که همواره در طول تاریخ ذهن انسان معطوف خود کرده است. دنیای مد و فشن دنیایی است که جزء جزء آن با زیبایی پیوند خورده است. یکی از ارکان دنیای مد، مدل‌های حرفه‌ای هستند. در ایران و به طور ژنتیک تعداد زیادی مدل بالقوه وجود دارد که تنها برای جهانی شدن نیاز به شناسایی دارند. متأسفانه بسیاری از مشخصاتی که مدل‌ها در سطح جهانی و در مقیاس استانداردهای مطرح شده غربی دارند با معیارهای فرهنگی اسلامی-ایرانی منافات دارد. از سویی دیگر نیاز جامعه امروز به کسانی که بتوانند بار اشاعه فرهنگ اسلامی-ایرانی( که یکی از وجوه آن پوشش‌های اسلامی است) در جهت مقابله با فرهنگ‌های بیگانه به دوش بکشند به شدت به چشم می‌خورد. گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوشی در اقدامی بدیع و خلاقانه با ترکیب نکات قوت مادلینگ و همچنین هماهنگ‌سازی صنعت مادلینگ با آموزه‌های مذهبی و فرهنگی در کنار بومی‌سازی سایزها، مشخصات و استانداردها روشی نو جهت ارائه محتوای مد اسلامی ایجاد کرده. این روش ارائه که در راستای اهداف یاد شده بهپوشی نامگذاری گردیده و تضمین کننده وجه اسلامی مدلینگ فشن است. در گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوشی به خواهرانی که وظیفه خطیر بهپوشی را به عهده دارند مهپوش و به برادرانی که این وظیفه را به عهده دارند مهرپوش اطلاق می‌گردد. به یاد داشته ماهیت و اساس کار بهپوشی با مدلینگ و مانکن‌های غربی متفاوت است. هدف اصلی در بهپوشی اشاعه فرهنگ اسلامی-ایرانی با استفاده از ابزارهای مدرن و در چارچوب قوانین اسلام و کشور است که توسعه و تبلیغ رفتارهای انسانی متعالی در سرلوحه آن قرار دارد.

بهپوش نیمه حرفه ای به چه کسی اطلاق می گردد؟

پس از ارسال مشخصات از طریق فرم مندرج در صفحه استخدام بهپوش به فرد متقاضی بر حسب جدول محاسبه مشخصات فردی’ (جدول محاسبه مشخصات فردی) امتیازی تعلق می گیرد (این امتیاز تعیین کننده رتبه کاری(۱ ، ۲ ، ۳ یا نیمه حرفه ای)، جایگاه حقوقی و حرفه ای متقاضی بهپوشی است) در صورتی که این امتیاز از عدد ۶۶ کمتر باشد فرد در رده بهپوشان نیمه حرفه ای قرار می گیرد. این به این معناست که شخص امتیاز لازم جهت قرار گیری در رتبه های ۱،۲ و ۳ را نداشته است. به خاطر سیاست های گروه خدمات تخصصی مد و فشن بهپوشی این مجموعه تنها با نفراتی که امتیاز بالای ۶۶ داشته باشند همکاری حرفه ای انجام داده و تنها به این گروه خدمات کاری ارائه می نماید.

گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوشی تنها با متقاضیان بهپوشی با امتیاز بالای ۶۶ یعنی رتبه های ۱ ، ۲ و ۳ قرارداد همکاری بهپوشی منعقد می نماید.

با نگاه دقیق به این جدول مشخص می شود که ۷۰ امتیاز مربوط به مشخصات فردی (۴۰ امتیاز تناسب اندام بر حسب استاندارد گروه خدمات تخصصی مد و فشن بهپوشی و ۳۰ امتیاز به فتوژنیک بودن و مشخصات چهره) می گردد. عمده متقاضیان به طور قطع نمره کامل از این ۷۰ امتیاز را کسب نمی کنند چون به طور قطع احتمال مطابقت ۱۰۰ درصد با استانداردهای گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوش به طور کامل میسر نیست. ۳۰ امتیاز باقیمانده ۱۰ امتیاز برای هر کدام از موارد سابقه کار، دوره های آموزشی و آلبوم نمونه کار در نظر گرفته شده است. این ۳۰ امتیاز جزء مشخصات فردی نبوده و هر فرد می تواند با تلاش (و در صورت داشتن علاقه لازم برای حضور در حرفه بهپوشی) لازم آنرا به دست آورد و زمینه را برای حضور فعال در این حیطه کاری فراهم نماید.

چطور می توانم امتیاز لازم برای قرار گیری در رتبه های ۱ ، ۲ و ۳ را به دست آورم؟

همانگونه که گفته شد ۷۰ امتیاز از امتیاز های لازم بهپوشی مربوط به مشخصات فردی و ۳۰ امتیاز مربوط به سابقه کار، دوره های آموزشی و آلبوم نمونه کار است. هر فرد متقاضی می تواند به روش های زیر امتیاز خود را افزایش دهد:

توجه: درخواست برای افزایش امتیاز هر ۴ ماه یکبار انجام میگیرد.

[one_half]

[accordion style=”boxed” open=”no”][accordion_toggle title=”3-افزایش امتیاز، بهبود تناسب اندام (کلیک کنید”]هر فرد می تواند با تلاش فردی تناسب اندام خود را بهبود بخشیده و با رسیدن به سایز مناسب امتیاز خود را افزایش دهد (به دلیل سری بودن استاندارد گروه خدمات تخصصی مد و فشن بهپوشی از ارائه سایزهای استاندارد تناسب اندام مد نظر این مجموعه معذوریم تنها به این ننکته اکتفا می کنیم که سایزهای استاندارد مد نظر این مجموعه با استاندارد ۳۴-۲۴-۳۴ برای خانم ها بسیار متفاوت و استاندارد ۳۸-۴۲ برای آقایان مقداری تفاوت دارد) توصیه ما استفاده از رژیم های مناسب و تمرینات ورزشی مستمر است. این مجموعه اکیداً با استفاده از روش های غیر علمی و مخل سلامتی برای تناسب اندام مخالف است. به زودی از طریق این صفحه: تناسب اندام و رژیم و همچنین مطالب مندرج در بخش مطالب سایت اطلاعات جالبی در این زمینه ارائه خواهد شد.

[/accordion_toggle][accordion_toggle title=”4-بهبود فتوژنیک و مشخصات چهره(کلیک کنید)”]فتوژنیک بودن خصوصیت مادرزادی است که در مواردی می توان با تمرین آنرا بهتر نمود. فتوژنیک بودن چندان به زیبای چهره ربط ندارد و در موارد بسیاری چهره هایی که از نظر عموم زیبایی دارد، فتوژنیک نیست. در مورد ساختار چهره روشی برای بهبود امتیاز متصور نمی باشد اما روشهای اکتسابی و آموزشی برای بهبود فتوژنیک شدن چهره وجود دارد. از جمله این روش ها شرکت در دوره تخصصی پوزینگ بهپوشی است (برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: آموزشهای مرتبط با فشن) که می توانید از طریق شرکت در این دوره علاوه بر بهبود مشخصات فتوژنیکی چهره ۴ امتیاز به امتیازهای خود اضافه نمایید. شایان ذکر است شرکت در این دوره ها الزامی نمی باشد و تنها جهت ارتقاء سطح کیفی متقاضیان فعالیت در زمینه بهپوشی انجام میگیرد.

[/accordion_toggle]

[accordion_toggle title=”5-افزایش امتیاز از طریق شرکت در دوره های آموزشی(کلیک کنید)”]

۱۰ امتیاز از امتیازهای مربوط به جدول امتیازات بهپوشی مربوط به گذراندن دوره های آموزشی است. در حال حاضر گروه خدمات تخصصی مد و فشن بهپوشی تنها مدارک دوره برگزار شده توسط موسسه فرهنگی دوازده را به رسمیت می شناسد و ۴ امتیاز برای مدرک این مجموعه قائل است. اما در صورت تمایل متقاضیان بهپوشی می توانند از طریق شرکت در دوره های آموزشی برگزار شه توسط این مجموعه امتیازات خود را بهبود ببخشند. امتیاز های در نظر گرفته شده برای شرکت کنندگان در دوره های آموزشی(برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: آموزشهای مرتبط با فشن ) گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوشی به شرح زیر است:

۱- دوره‌ عمومی آشنایی با فشن و بهپوشی، ۳ امتیاز.

۲- دوره‌ مجازی آشنایی مقدماتی با بهپوشی، ۱٫۵ (یک و نیم) امتیاز برای پویش بهپوشان و ۲٫۵ (دو و نیم) امتیاز برای فتو بهپوشان (فتو بهپوشان عمدتاً نفراتی هستند که برای آقایان زیر ۱۷۹ سانتی متر قد و برای خانم ها زیر ۱۶۸ سانتی متر قد دارند).

نکته: به جهت برگزاری این دوره به صورت اینترنتی و غیر حضوری، شرکت در این دوره برای همه کسانی که قصد افزایش امتیاز را دارند و امکان مراجعه حضوری در کلاسهای تهران را ندارند توصیه می شود.

۳- دوره تخصصی رفتار حرفه ای، ۱٫۷۵ امتیاز (یک ممیز هفتاد و پنج صدم).

نکته: شرکت در این دوره برای بهپوشان رتبه ۲ و ۳ اجباری است.

۴- دوره تخصصی پوزینگ بهپوشی ۴ امتیاز برای پویش بهپوشان و ۸ امتیاز برای فتو بهپوشان (فتو بهپوشان عمدتاً نفراتی هستند که برای آقایان زیر ۱۷۹ سانتی متر قد و برای خانم ها زیر ۱۶۸ سانتی متر قد دارند).

۵- دوره تخصص پویش بهپوشی(CATWALK) 4 امتیاز(این دوره مختص نفراتی است که به عنوان پویش بهپوش انتخاب شده اند خانمها بالای ۱۶۸ سانتی متر قد و آقایان بالای ۱۷۹ سانتی متر قد).

شایان ذکر است شرکت در این دوره ها الزامی نمی باشد و تنها جهت ارتقاء سطح کیفی متقاضیان فعالیت در زمینه بهپوشی انجام میگیرد. شرکت در این دوره ها تضمین کننده حضور کاری در حرفه بهپوشی نیست اما تجربه نشان داده نفرات شرکت کننده در دوره ها تا حد بسیار زیادی در انجام فعالیت های حرفه ای از دیگر نفرات موفق تر بوده اند.

[/accordion_toggle]

[/accordion]

[/one_half]

[one_half_last]

[accordion style=”boxed” open=”no”][accordion_toggle title=”1-افزایش امتیاز از طریق سابقه کار(کلیک کنید)”]

حتی در صورتیکه شما یک بهپوش نیمه حرفه ای باشید می توانید در این زمینه فعالیت کاری داشته باشید. دستمزد بهپوشان نیمه حرفه ای بر حسب امتیاز به دست آمده توسط نفرات بین ۳۵ تا ۸۵ هزار تومان برای هر روز کاری است(۶ ساعت کاری). به دور روش می توانید به عنوان یک بهپوش نیمه حرفه ای در این زمینه سابقه کار پیدا کنید:

الف) فرد متقاضی بهپوشی به طور شخصی اقدام به بازاریابی برای خود نموده و پیشنهاد کاری مرتبط با فشن دریافت نماید. در این صورت برای هر سابقه کاری ارائه شده توسط فرد ۱٫۵(یک نیم) امتیاز تا سقف ۱۰ امتیاز در نظر گرفته خواهد شد. شایان ذکر است تصاویری که فرد از آتلیه از خود تهیه می کند جزو سابقه کاری مرتبط با فشن محسوب نمی گردد.

نکته: از آنجا که فعالیت گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوشی در زمینه بهپوشی(مدلینگ اسلامی) یک فعالیت تجاری و سازمان یافته است لطفا به هیچ وجه تقاضای ارائه خدمات رایگان بهپوشی به مشتریان این مجموعه جهت افزایش امتیاز را نفرمائید.

ب) فرد متقاضی بهپوشی از طریق گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوشی و با درج مشخصات و پروفایل شخصی در صفحه ویژه پروفایل بهپوشان نیمه حرفه ای که مشابه صفحه بهپوشان می باشد می تواند مشخصات خود را در معرض دسترسی مشتریان مختلف گروه خدمات تخصصی مد و فشن بهپوشی قرار دهد. جهت ایجاد پروفایل در این صفحه می توانید به بخش تعرفه‌ خدمات به بهپوشان نیمه حرفه ای در صفحه تعرفه ها مراجعه نمایید. شایان ذکر است برای نفراتی که امتیاز زیر ۶۱ دارند ایجاد این پروفایل به جهت افزایش توان حرفه ای ۲ امتیاز اضافه خواهد داشت. در صورتیکه تمایل به ایجاد پروفایل در صفحه ویژه پروفایل بهپوشان نیمه حرفه ای دارید توصیه می شود از تصاویر مناسب و تا حدی حرفه ای استفاده نمایید این موضوع سبب افزایش احتمال دریافت پیشنهاد کاری برای شما خواهد شد.

نکته: به جهت اینکه با بهپوشان نیمه حرفه ای قراردادی منعقد نخواهد شد، در صورت دریافت پیشنهاد کاری کل دستمزد دریافتی به خود فرد تعلق خواهد گرفت.

[/accordion_toggle][accordion_toggle title=”2-افزایش امتیاز، آلبوم نمونه کار(کلیک کنید)”]

آلبوم نمونه کار یا پورتیفیلیو(Portfolio) یکی از آیتم های حرفه ای هر بهپوش است. آلبوم نمونه کار یا پورتیفیلیو(Portfolio) مجموعه ای از تصاویر است که بک بهپوش به عنوان رزومه جهت دریافت پیشنهادهای کاری به کارفرما ارائه می دهد. مسلماً در این رزومه تصویری تصاویر که فرد در اثر سابقه کار و یا به طور شخصی تهیه کرده است قرار خواهد گرفت. در صورتیکه شما سابقه کار دارید به راحتی می توانید تصاویر این آلبوم را تهیه نمایید اما در صورتیکه عدم وجود چنین امکانی می توانید به طور شخصی  و با مراجعه به عکاسان معتبر و حرفه ای مد و فشن اقدام به تهیه این تصاویر بنمایید. در صورتی که جایی برای تهیه این تصاویر سراغ ندارید می توانید با استفاده از تیم عکاسان مندرج در صفحه رزومه همکاران با کمترین هزینه اقدام به تهیه این تصاویر بنمایید. لازم به ذکر است در صفه شخصی هر کدام از عکاسان تیم عکاسی فشن گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوشی نمونه کارهای شخصی و همچنین فرم تماسی برای ارتباط مستقیم با هر فرد قرار دارد که از طریق آن می توانید با فرد مورد نظر خود تماس بگیرید.

همچنین با استفاده از گزینه تعرفه‌ طراحی و اجرای پورتیفیلیو مندرج در صفحه تعرفه ها می توانید از خدمات طراحی پورتیفیلیو گروه خدمات تخصصی مد و فشن اسلامی بهپوشی استفاده نمایند.

نکته: کلیه خدمات یاد شده فوق برای بهپوشان رتبه ۱ و ۲ رایگان است.

[/accordion_toggle][/accordion]

[/one_half_last]

 

بهترین مرکز ارائه خدمات مد اسلامی اینگونه جستجو شده است:

به پوشان ، شرکت بهپوشان ، چهره های فتوژنیک چه خصوصیاتی دارد ، بهبوشان ، بهپوشان نیمه حرفه ای ، پروفایل بهپوش نیمه حرفه ای ، راهنمای پوزینگ چهره ، خصوصیات چهره فتوژنیک ، جدول محاسبه رتبه بهپوشی ، جدول تعرفه ها مدلینگ بهپوش ، جدول امتیازات مدلینگ بهپوشی ، نمونه چهره های موردقبول به&#166 ، بهپوشان ،